Biz Kimiz?

Site Tanımı ve Geçmişi

Bilişimle.com web sitesi Bilişim Teknolojileri ve Yazılım, Bilgisayar Bilimi ve Temel Bilgi Teknolojileri derslerini alan öğrencilere, bu dersi veren öğretmenlere ve diğer ziyaretçilere kaynak niteliğinde olma amacıyla Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Talha Tıbıkoğlu tarafından hazırlanmış bir eğitim ve blog sitesidir.

Sitenin ortaya çıkışı okuyucusuna.blogspot.com adıyla yayınlanmaya başladığı 2009 yılına dayanmaktadır. Ancak o zamanlar anlatılan çoğu içeriğin (Windows XP, Office 2003, Office 2007, Adobe Flash Dersleri gibi) günümüzde artık geçerliliğini yitirmesi üzerine tüm veri tabanı yenilenerek 2018 yılında güncel konu ve içeriklerle yeni adı www.bilişimle.com olarak yayınlanmaya başlamıştır.

Site Logosu, Sloganı ve İntrosu

Site logomuzun ilk tasarımı, sitemizin yayınlanmaya başladığı 2018 yılından Ocak 2021 tarihine kadar aşağıdaki resimde görüldüğü gibi renkli ve site tanımımızı yansıtan bilişim, teknoloji, robotik-kodlama ve makine bileşenlerini temsil eden öğelere sahipti.

Eski Logo ve Sloganımız

Ocak 2021 ‘de site logomuzda değişime gittik ve daha modern bir yapıya sahip yeni logomuzda ikili kod sistemi (binary), power tuşu simgesi, robot, anahtar gibi öğeleri anımsatacak çizgilere yer verdik. Eski ve yeni logolarımızın tasarımları bilişimle.com adına Talha Tıbıkoğlu’na aittir ve tüm hakları saklıdır.

Yeni Logo ve Sloganımız

Sitemizin sloganı ise bilişim ve teknolojinin sürekli yenilenmesini ve bu yeniliklere ilgi ve katılımın artmasına bir çağrı olan “Gelecek, bilişimle gelecek!” mottosu ile devam etmektedir.

Sitemizin İntrosunu ise genel olarak Facebook, İnstagram, Twitter gibi sosyal medya hesaplarımızda ve Youtube kanalımızda yayınladığımız kendimize ait videolarda kullanmaktayız. İntromuzun da tüm tasarım ve hakları yine logolarımızda olduğu gibi bilisimle.com adına Talha Tıbıkoğlu’na aittir.

İntromuz

Site İçerikleri ve Kapsamı

Sitemizde bulunan içerikler genel olarak eğitim amaçlı olup bazı hususlar dikkate alınarak yine eğitim amacı ile olmak kaydıyla istenildiği gibi kullanılabilir ve paylaşılabilir. Bu konuda daha detaylı bilgi sahibi olmak için sitemizin “Gizlilik Politikası” sayfasını inceleyebilirsiniz. (Bkz.Gizlilik Politikası)

Eğitim İçerikleri38%
Araştırma İnceleme26%
Teknik Çözümler28%
Diğer8%

Sitemizde Bilişim Teknolojileri ve Yazılım, Bilgisayar Bilimi, Bilgi ve İletişim Teknolojileri gibi derslere ait konu anlatımları, çalışma kağıtları, sunu dosyaları, e-kitaplar, etkinlik ve oyunlar, teknik sorunlara çözümler, indirilebilir programlar, Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri için evrak, plan ve dokümanlar ile Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenlerine yönelik FATİH Projesi evrakları, imajlar ve çeşitli yardım dosyaları yer almaktadır.

Resimli ve Videolu İçerikler

78%
Resimli Anlatımlar
22%
Videolu Anlatımlar

İçeriklerimizin tümü kolay anlaşılabilir olması açısından resimli ve videolu anlatımlarla desteklenmiştir. Sitemizdeki tüm resimli içerik ve infografikler sitemize aittir. Videolu anlatımlar ise genel olarak sitemize ait olup bunlar dışındakiler kaynak belirtilerek içeriklerimize eklenmiştir.

Yorumlar, Abonelik ve Sosyal Medya Hakkında

Sitemizde yorum ve iletişim bölümünden gelen tüm soruları cevapsız bırakmamaya özen gösteriyoruz. Siz de hiç çekinmeden soru ve önerileriniz için içeriklerimize yorum yapabilir ve iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

Bu sayfanın en altında yer alan “Abonemiz Olun” butonuna e-mail adresinizi girip sitemize abone olabilir ve her yeni eklenen içeriğimizden haberdar olabilirsiniz.

Sitemizde yer alan sosyal medya ikonlarına tıklayarak bizi Facebook, Twitter, İnstagram ve Youtube gibi platformlardan da takip etmeyi unutmayın.

Sosyal Medya Takipçilerimiz

0
Facebook Takipçi Sayımız
0
Twitter Takipçi Sayımız
0
İnstagram Takipçi Sayımız
0
YouTube Abone Sayımız

Siz de takipçilerimize katılın!

Ben Kimim?

Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri bölümünden 2011 yılında mezun oldum. 2011-2014 yılları arasında çeşitli grafik, yazılım ve web tasarım projelerinde yarı ve tam zamanlı olarak yer aldım. Atandığım 2014 yılından itibaren çeşitli devlet okullarında Bilişim Teknolojileri Öğretmenliği, İdarecilik, Formatörlük ve Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenliği görevlerini yürütmekteyim. C++, C#, Python, PHP gibi programlama dilleri ile Adobe Animate, Photoshop, Fusion 360, Cisco Packet Tracer gibi programlarda bilgi ve beceriye sahip olmakla birlikte Yönetim Bilişim Sistemleri yüksek lisans öğrencisiyim.

Talha Tıbıkoğlu

Bilişim Teknolojileri Öğretmeni