Kişisel Gelir Gider Programı

Programımızın 2021 Versiyonu Güncellendi!

İçeriğini kendinize göre güncelleyebileceğiniz ev,iş yeri,şirket,okul gibi bir çok alanda kullanabileceğiniz “Kişiselleştirilebilir Gelir Gider Programı” ‘dır.

Oldukça anlaşılabilir bir arayüze sahip olan program anlaşılamaz muhasebe terimlerinden uzak olarak hiç excel bilgisi olmayan her bilgisayar kullanıcısının kolayca kullanabileceği bir şekilde hazırlanmıştır.

Nasıl Kullanılır?

Programı bilgisayarınıza indirip açtıktan sonra aşağıdaki adımları izleyiniz.Bu adımlar programınızı kendinize göre ayarlamanız içindir.Zorunlu değildir.Bir ayarlama yapmak istemiyorsanız 3. Adıma geçebilirsiniz.Tüm sayfalarda bu ekrana dönüş için “Ayarlar” butonu bulunmaktadır.

Programı indirdip açtıktan sonra resimdeki adımları takip ediniz.

1.Adım

Aylık gelir gider tablolarınızda başlıklarınızın nasıl görünmesini istiyorsanız resimde görülen alanları kendi isteğinize göre ve bulunduğunuz yıla göre doldurunuz.Örneğin “Toplam Gelir” yazan hücreyi “Aylık Toplam” olarak değiştirdiğinizde bu değişiklik tüm sayfalara yansıyacaktır.Ya da “Ev Gelirler” başlığını “Dükkan Gelirler” olarak değiştirebilirsiniz.

2.Adım

Eğer gelir gider programınızın kasasına bir başlangıç bütçesi girmek istiyorsanız artı (+) hesabınızı yeşil satıra,eksi hesabınızı başında (-) işareti olmadan kırmızı satıra yazınız. Bu veriler programa “Önceki Yıl Hesabı” olarak yansıyacaktır. Programımızı daha önceki yıllardan itibaren kullanıyorsanız önceki yıl kasanızda ne kadar kaldıysa kardaysanız yeşil, zarardaysanız kırmızı satıra yazınız.

3.Adım

Ayarlama işleminizden sonra “İleri” butonuna tıklayınız.

4.Adım

İleri butonuna tıkladıktan sonra karşınıza “Menü” ekranı gelecektir. Buradan istediğiniz herhangi bir aya ya da sene sonu raporuna ulaşabilirsiniz. Tüm sayfalarda bu ekrana dönüş için “Menü” butonu bulunmaktadır.

Menü Ekranı

5.Adım

Menü ekranında hangi aya tıklarsanız karşınıza bu aya ait gelir gider verilerini gireceğiniz tablo gelecektir.

Bu ekran ile iki farklı gelir gider ortamının hesabını tutabilir, bir önceki aydan devreden tutarları takip edebilir, kasanızdaki toplam parayı görebilirsiniz.

Gelir Gider Giriş Ekranı

Ayrıca bu ekranın sol tarafında bulunan butonlar ile de “Ana Menü” , “Sonraki Ay” , “Önceki Ay” , “Ayarlar” ve o ayın raporunu yazdırabileceğiniz “Rapor” ekranlarına ulaşabilirsiniz.

6.Adım

Aylık Gelir Giderlerinizi girdiğiniz ayın solunda bulunan (bkz 4.Adım) menüden “Rapor Yazdır” butonuna tıkladığınızda karşınıza o ayın verilerini gösteren tablo ve önceki iki ay ile kıyaslama yapan bir grafik ekranı gelecektir. Office menüsündeki “Yazdır” menüsüne ya da CTRL +P tuş kısayoluyla raporunuzu yazdırabilirsiniz.

Aylık Rapor Ekranı

7.Adım

Ana menüden “Sene Sonu Rapor” butonuna tıkladığınızda yıllık genel raporunuzu inceleyebilirsiniz. Bu ekran aylara göre gelir giderler ile kasanızdaki miktarın yükseliş ve düşüşünü gösteren grafiğe ve aylardan aldığı verilerin özetine ve küçük bir istatistiğine sahiptir.

Sene Sonu Raporu Grafik Ekranı

8.Adım

Sene Sonu Rapor ekranınızı yazdırmak için Office düğmesinden “Yazdır” seçeneğine tıklayabilir veya Ctrl ile P tuşlarına birlikte basıp kısa yoldan çıktı alabilrsiniz.

Sene Sonu Genel Görünüm Ekranı
Sene Sonu İstatistik Ekranı

Tüm adımları incelediyseniz programı kolay bir şekilde kullanabilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki yazdığımız “Not” bölümündeki yönergeleri mutlaka okuyunuz.

NOT: İndirdiğiniz Excel dosyasında, kullandığınız MS Office sürümüne göre “Düzenlemeyi Etkinleştir” ya da “İçeriği Etkinleştir” gibi uyarılar çıkabilir. Değişiklik yapabilmeniz için bu butonlara tıklamanız gerekmektedir.

Eğer programımızla ilgili eksik,hata veya eklenmesini istediğiniz bir özellik tespit ederseniz bizimle aşağıdaki yorum bölümünden veya menüdeki iletişim sayfasından veya “Bilişimle Gelecek” sosyal medya hesaplarımızdan iletişime geçebilirsiniz.

Web sitemizi kaynak göstermek şartıyla paylaşımda bulunabilir ve üzerinde değişiklik yapabilirsiniz. Emeğimize gösterdiğiniz saygıdan ve aşağıda yaptığınız yorumlardan dolayı şimdiden teşekkür ederiz.

Bilgi paylaştıkça çoğalır…Aşağıdaki sosyal paylaşım linklerinden programımızı paylaşabilir, yeni içeriklerimizi görmek ve güncellemelerden haberdar olmak için sayfa başındaki sosyal paylaşım butonlarından bizleri tüm sosyal medya sitelerinden “Bilişimle” ve “Bilişimle Gelecek” kullanıcı adlarıyla aratıp takip edebilirsiniz.

Faydalı olması dileğiyle…

Kişisel Gelir Gider Programı’nı indirmek için aşağıdaki linke tıklayınız

Bilişimle

Kişisel Gelir Gider Programını Ücretsiz İndir