Ders Etkinliklerine Katılım Ölçeği

Programımız ilkokullar için ders içi etkinliklerine katılım notu ölçeğini içerir. E-Okul enegreli ve otomatik dağıtımlıdır. Ölçekte Görsel Sanatlar ve Din Kültürü derslerinin e-okul hızlı ders notu girişi ekranı diğer derslerden farklı olduğu için onlara ayrı sayfalar da yer almaktadır.

Ölçek ilkokul 4. sınıf derslerini içermektedir. Diğer sınıf öğretmenleri eğer ihtiyaç duyarlarsa küçük düzenlemelerle kendilerine uyarlayabilirler. Ortaokul derslerini içeren çizelge için buradaki ders içi katılım ölçeğini inceleyebilirsiniz. >> Proje ve Ders İçi Etkinliklere Katılım Ölçeği (Otomatik Dağıtımlı

Ders içi katılım ölçeklerini 20,25,30,40,50 ve 55 öğrencilik sınıflar için ayrı ayrı hazırladık. Ölçekler için indirme linklerine sayfanın en altından ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz şimdi gelin program nasıl kullanılır, resimlerle adım adım anlatalım.

Nasıl Kullanılır?

İlk olarak programımızı açıyoruz ve anasayfadan ölçeklerimizin başlığının nasıl olacağını ve altında kimlerin imzasının olacağını belirlemek için beyaz satırları dolduruyoruz. Ardından “İleri” butonuna tıklıyoruz.

Adım 1: Beyaz alanı doldur ve ileri’ye tıkla.

İleri butonuna tıkladıktan sonra karşımıza ölçüt ve kategorilerinin yer aldığı düzenleme ekranı gelecektir. Buradan öğrencilerinize verdiğiniz notları hangi kazanımlara göre veriyorsanız dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Uzaktan eğitim ve EBA değerlendirmeleriniz için de kullanabileceğiniz ölçütlerde yaptığınız değişiklikler diğer ölçeklere anında yansıyacaktır.

Bu sayfadaki işimiz bittikten sonra “İleri” butonuna tıklıyoruz.

2. Adım: Ölçütleri belirle ve İleri’ye tıkla.

Ölçütlerimizi belirledikten sonra karşımıza derslerimizin bulunduğu menü geliyor. Burada tek yapmamız gereken Ders Etkinliklerine Katılım Notu’nu dağıtacağımız derse tıklamak.

3.Adım: Dersi seç.

Dersimize tıkladıktan sonra karşımıza E-Okul’daki notlarımızı kopyala-yapıştır yapacağımız ekran geliyor. Bu ekran açıkken E-Okul hesabımızı açıyoruz. Dilerseniz sağ tarafta bulunan E-Okul giriş butonundan faydalanabilirsiniz.

4.Adım: E-Okul hesabını aç.

E-Okul hesabımızı açtıktan sonra “Hızlı Ders Notu Girişi” ekranına geliyoruz.

5.Adım: E-Okul’dan Hızlı Ders Notu Girişi ekranını aç.

>>Burası Önemli<<

Hızlı Ders Notu Girişi ekranında öğrencileri ve onlara daha önceden vermiş olduğumuz notları listelemeden önce “Listele” butonunun üzerinde bulunan işaretleme kutularında eğer tik varsa hepsini kaldırıyoruz.

Ardından sınıfımızı ve dersimizi belirleyip “Listele” diyoruz.

6.Adım: Sınıfı Dersi seç, Tik varsa kaldır ve “Listele”

Öğrenciler ve notlar listelendikten sonra;

>>Burası Önemli<<

İlk öğrencinin okul numarasından son öğrencinin dosya simgesine kadar faremizle seçiyoruz ve sağ tıklayıp kopyalıyoruz. (Burada dikkat edilmesi gereken ilk öğrencinin numarasının mutlaka seçilmiş olması ve tümünü seçerken yanlışlıkla ekrandaki farklı simge veya sütunların seçilmemiş olması.)

7.Adım: Öğrencileri seç ve kopyala.

Kopyaladığımız öğrenci ve notlarını, programımızda açık olan e-okul veri girişi ekranında ki kırmızı hücreye yapıştırıyoruz. (Ctrl + V kısayolunu kullanmanız hataya neden olabilir.)

8.Adım: Programdaki kırmızı hücreye sağ tıkla ve yapıştır.

Hepsi bu kadar… Artık notlarımız öğrencilerimize otomatik olarak dağıtıldı.

Sağ yanda bulunan butonlar yardımıyla ölçekler arasında geçiş yapabilir ve Ctrl + P kısayolu ile sayfalarınızı yazdırabilirsiniz. (Yazdırmak için S-sayfalarda herhangi bir düzenlemeye gerek yoktur.)

NOT: İndirdiğiniz ölçekleri açtığınızda bilgisayarınızda kullandığınız MS Office sürümüne göre “Düzenlemeyi Etkinleştir”“İçeriği Etkinleştir” ya da “Yine de Düzenle” gibi uyarılar çıkabilir. Ölçekte değişiklik yapabilmeniz ve sağlıklı çalışması için bu butonlara tıklamanız gerekmektedir. Eğer Libre Office Calc gibi farklı ofis programları kullanıyorsanız ölçek sağlıklı çalışmayabilir. Excel kullanınız.

Tespit ettiğiniz eksik veya hata olursa aşağıdan yorum bölümüne yazabilirsiniz. Gelen geri bildirimlerinizi dikkate alarak gerekli düzenlemeleri yapıp linklerimizi sürekli güncelliyoruz.

Web sitemizi kaynak göstermek şartıyla paylaşımda bulunabilir ve üzerinde değişiklik yapabilirsiniz. Emeğimize gösterdiğiniz saygıdan ve aşağıda yaptığınız yorumlardan dolayı şimdiden teşekkür ederiz.

Bilgi paylaştıkça çoğalır…Bize en güzel teşekkürünüz içeriğimizi sosyal mecralarda paylaşmak olacaktır.

Aşağıdaki sosyal paylaşım linklerinden ölçeğimizi paylaşabilir, yeni içeriklerimizi görmek ve güncellemelerden haberdar olmak için sayfa başındaki sosyal paylaşım butonlarından bizleri takip edebilir ya da sayfanın en altında yer alan “Abone Ol” butonuna tıklayabilirsiniz.

Faydalı olması dileğiyle…

20 ÖĞRENCİLİK ÖLÇEK

25 ÖĞRENCİLİK ÖLÇEK

30 ÖĞRENCİLİK ÖLÇEK

40 ÖĞRENCİLİK ÖLÇEK

50 ÖĞRENCİLİK ÖLÇEK

55 ÖĞRENCİLİK ÖLÇEK

Ortaokullar için hazırladığımız Ders Etkinliklerine Katılım Ölçeğine gitmek için tıklayınız.

Ev, okul ve iş yerinizde kolayca kullanabileceğiniz “Kişisel Gelir Gider Defterimizi” de denemek istermisiniz?

Aylık ve Yıllık olarak analiz ve rapor ekranlarını da görebileceğiniz Kişisel Gelir Gider Defterimizi indirmek için TIKLAYINIZ!