program yazılım
Proje ve Ders Etkinliklerine Katılım Notu Ölçeği

Proje ödevi notlarını ve ders etkinliklerine katılım notlarını otomatik olarak dağıtan bir çizelgedir. Ölçeği Görsel Sanatlar ve Teknoloji Tasarım Dersleri için de kullanabilirsiniz.

Ölçekler 20,25,30,40 ve 50 kişilik sınıflar için ayrı ayrı hazırlanmıştır.Linkler sayfanın en altındadır.Eğer daha fazla mevcuda sahip bir sınıfa sahipseniz küçük bir excel bilgisiyle üzerinde değişiklik yapabilirsiniz.

Aşağıda çizelgenin nasıl kullanılacağının resimli anlatımını ve indirme linklerini bulabilirsiniz.Programla ilgili eksileri ve artıları aşağıdaki yorum bölümüne yazarsanız seviniriz.

Web sitemizi kaynak göstermek şartıyla paylaşımda bulunabilir ve üzerinde değişiklik yapabilirsiniz.Emeğe saygınızdan dolayı teşekkür ederiz.

Nasıl Kullanılır?

1. ve 2. Adım

1- İlk olarak ana sayfadan sabit bilgilerinizi girin.

2-Daha sonra proje ve ders içi katılım ölçütlerini kendinize göre uyarlamak için “İleri” butonuna tıklayın.Eğer ölçütlerde değişiklik yapmak istemiyorsanız “Dersler” butonuna tıklayıp devam edebilirsiniz.

3. 4. ve 5. Adımlar

3-Proje notunuzun ölçütlerinin kategori başlıklarını bu sayfadan değiştirebilirsiniz.20 adet ölçüt bulunmaktadır.

4-Proje notunuzun ölçütlerini dersinize göre değiştirebilirsiniz.Bu değişiklikler ölçeklerinize otomatik olarak yansıyacaktır.

5-İleri tuşuna tıklayıp karşınıza gelen ders içi etkinliklerine katılım notlarını da 3. ve 4. adımdaki gibi güncelleyebilirsiniz. Ardından “İleri” butonuna tıklayıp “Dersler” menüsüne geliniz.

6. Adım

6- Bu menüden dersinizi tıklayınız. Görsel Sanatlar ve Teknoloji Tasarım derslerinin 7 ve 8. Sınıfları için ayrı ayrı sayfalar hazırladık.Bu ders öğretmenlerimiz de not dağıtımlarını kolayca yapabilirler.

7.Adım

7-Karşınıza E-Okul’dan kopyalayacağınız bilgileri yapıştıracağınız “E-Okul Veri Girişi” sayfası gelecek.Buradan da E-Okul’a giriş yapabilirsiniz.

8-E-Okul’a giriş yapın.Kurum işlemlerine tıklayın.

9-Açılan menüden “Hızlı Ders Notu” sekmesine tıklayın.

Tik işaretleriniz kaldırdıktan sonra

10- Öncelikle listeleme sayfasında not girişi tiklerini işaretlemeden “Listele” butonuna tıklayın.

10.Adım

Sınıf ve dersinizi seçtikten sonra “Listele” butonuna tıkladığınızda karşınıza gelen öğrenci listenizdeki ilk öğrencinin okul numarasından son öğrencinin dosya simgesi de dahil olmak üzere seçin ve kopyalayın.

11.Adım

11- E-Okul’dan kopyaladığınız notları 7.Adımda açtığınız “E-Okul Veri Girişi” sayfasında ok ile gösterilmiş kırmızı hücreye farenizle sağ tıklayarak yapıştırın. (Not: Ctrl + V işlemini yapmanız hataya neden olabilir)

12. Adım

12- Hepsi bu kadar. Notlarınız tüm ölçeklere otomatik olarak dağıldı.Sağ taraftaki menüyü kullanarak tüm ölçekleri görüntüleyebilirsiniz.Yazdırma bölümünden her hangi bir boyutlandırma yapmadan ölçeklerinizi yazdırabilirsiniz.

NOT: İndirdiğiniz ölçeklerde kullandığınız MS Office sürümüne göre “Düzenlemeyi Etkinleştir” ya da “İçeriği Etkinleştir” gibi uyarılar çıkabilir.Değişiklik yapabilmeniz için bu butonlara tıklamanız gerekmektedir.

Ölçüt başlıklarındaki hatalar giderilip linkler güncellenmiştir.Tespit ettiğiniz eksik veya hata olursa aşağıdan yorum bölümüne yazabilirsiniz.

Kolay Gelsin…

Bilişimle indir
Aşağıdaki linkten güvenli bir şekilde indirebilirsiniz.

20 Öğrencilik Ölçek İndir

25 Öğrencilik Ölçek İndir

30 Öğrencilik Ölçek İndir

40 Öğrencilik Ölçek İndir

50 Öğrencilik Ölçek İndir