Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Konu Anlatımı ve Materyalleri

Ortaokullarda okutulan Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi ile ilgili tüm materyallere bu içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

İçerikte yer alan sayfada ders ile ilgili tüm konulara ait konu anlatımları, etkinlik, oyun, online test, konu tarama testi, çalışma kağıdı, sunu dosyası, infografik gibi materyalleri yer almaktadır.

Sizin tek yapmanız gereken incelemek istediğiniz ünite ve konu başlıklarına tıklayarak altında açılan menüden istediğiniz içeriği seçmek olacak.

Konu Anlatımı, Etkinlik ve Materyaller Sayfası Görünümü

Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulunun yayınladığı Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi öğretim programına göre hazırladığımız içeriklerde bol görsel ve anlaşılır bir dille anlatılmış ders materyallerini derslerinizde kullanabilirsiniz.

Klavye Tuşları ve Görevleri Konu Anlatımı Ekran Görüntüsü

Konu anlatımlarını bitirdikten sonra online konu tarama testlerini çözerek bilgilerinizi sınayabilirsiniz. Ayrıca oyun ve etkinliklerimize katılarak ta bilgilerinizi eğlenceli bir şekilde pekiştirebilirsiniz.

Ergonomi Nedir, Çeşitleri Nelerdir? Konusu Online Konu Tarama Testi Ekran Görüntüsü
Giriş – İşlem – Çıkış Birimleri Konusu Etkinliği Ekran Görüntüsü

Konular ile ilgili hazırladığımız sunu dosyalarını öğretmenlerimiz derslerinde akıllı tahta veya bilgisayarları ile öğrencilerle paylaşarak konuları daha etkili bir şekilde anlatabilirsiniz. Ayrıca öğrenciler evlerinde bilgisayar ve tabletleriyle konuları tekrar edebilirler.

Bilgisayar Donanım Birimleri Sunusu Ekran Görüntüsü

Sizler için hazırladığımız özet çalışma kağıtlarını derslerde öğrencilere dağıtarak takip etmelerini sağlayabilirsiniz. Ayrıca sınavlara çalışmaları için evde kaynak olarak kullanmalarını sağlayabilirsiniz.

Bilişim Teknolojilerinin Günlük Yaşamdaki Önemi Konusu Çalışma Kağıdı Ekran Görüntüsü

5. ve 6. Sınıf konu anlatımı ve materyallerine ulaşmak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

5. Sınıf Konu Anlatımları, Etkinlik ve Materyalleri sayfasına gitmek için TIKLAYINIZ

6. Sınıf Konu Anlatımları, Etkinlik ve Materyalleri sayfasına gitmek için TIKLAYINIZ

Bu içeriğimize tepkiniz ne oldu? Beğendiyseniz yorum yapıp paylaşmayı unutmayın!
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1