EBA Artık Ücretsiz Olacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ nın GSM operatörleri şirketlerinin arasında bir protokol imzalandı.

İmzalanan protokol gereği tüm cep telefonu aboneleri, çevrim içi eğitim platformu olan Eğitim Bilişim Ağı’na (EBA) aylık 3 GB’ye kadar ücretsiz erişim sağlayabilecekler.

MEB Başöğretmen Salonun’da taraflar arasında imzalanan “Türkiye’nin Operatörlerinden Türkiye’nin Eğitim İçeriklerine Erişim Desteği İş Birliği Protokolü” ile öğrenciler artık anne ve babalarının telefonlarından EBA’ ya erişebilecek.

Akıllı Telefon ve tableti olan her birey EBA Mobil Uygulamasını indirip aylık 3 GB’ye kadar ücretsiz olarak kullanabilecek.

EBA

EBA (Eğitim Bilişim Ağı) Nedir?

Eğitimin geleceğe açılan kapısı olan Eğitim Bilişim Ağı, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından her bir bireyin kullanımına ücretsiz olarak sunulan çevrimiçi bir sosyal eğitim platformudur.

Öğretmenlerimiz için,

Meslektaşlarıyla birlikte etkili bir şekilde iş birliği yapabilmeleri, öğrencileriyle eğitsel paylaşımlarda bulunabilmeleri için tasarlanmıştır.

Öğretmenlerimiz; EBA Ders’te oluşturduğu veya takip ettiği gruplar içinde eğitsel tartışmalara katılabilir, eğitsel paylaşımlar yapabilir, öğrencilerine çalışmalar gönderebilir, kişiye özel takvim planına göre gönderilen çalışmaları ve yaklaşan etkinlikleri takip edebilirler.

Ayrıca burada yer alan içerik geliştirme araçlarını kullanarak ürettikleri içeriklerle Milli Eğitim Bakanlığı’nın tüm dünyaya e- içerik ihraç etme vizyonuna katkı sağlayabilirler.

Öğrencilerimiz için,

Çok daha verimli çalışmalar yapabilmeleri ve çalışmalarının karşılığını alabilmeleri için tasarlandı.

Öğrencilerimiz EBA Ders’le, sınıf arkadaşları ve öğretmenleriyle birlikte çalışabilir, iletişim kurabilir ve paylaşımda bulunabilir.

Ayrıca öğrencilerimiz, öğretmenlerinin gönderdiği ödev ve alıştırmaları takviminden anlık takip ederek çalışmalarını zamanında yapabilir, dilediği zaman dilediği konuya çalışabilir. Okulunda paylaşımlar yaparak, oylama ve etkinliklere katılarak hem okulda hem de okul dışında öğrenmeye devam edebilirler.

Bu içeriğimize tepkiniz ne oldu? Beğendiyseniz yorum yapıp paylaşmayı unutmayın!
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0