Yeni Winsows 10 güncellemesini yükleyenlerin “Güvenli Çıkart” komutunu kullanmasına gerek kalmayacak.

Teknoloji devi ve Windows işletim sistemi üreticisi Microsoft, Windows 10 İşletim Sistemi’ne getirilen yeni güncelleme ile artık harici bellekleri bilgisayardan çıkartırken “Güvenli Çıkart” komutunu kullanılmayacağını belirtti.

Yeni Özelliğin Adı “Hızlı Çıkart !”

Teknoloji sitesi Verge’nin haberine göre Microsoft’un Windows 10 ile ilgili yenilikleri yayınladığı makale sayfasında duyurduğu 1809 versiyonlu güncelleme ile harici bellekler için “Hızlı Çıkart” özelliğinin getirildiği bildirildi.

Windows işletim sistemi kullanıcılarının büyük bir bölümü harici belleklerini çıkarırken ” Güvenli Çıkart” komutuna zaten pek başvurmuyordu.

Yeni gelen özellik “Hızlı Çıkart”

Microsoft şirketi, 2009 yılında piyasaya sürülen Windows 7 işletim sisteminden bu yana harici bellekleri doğrudan çıkarmanın verilere zarar verebileceğini duyurmuştu.

Şirket,verilere gelebilecek zararlar için önlemler alındığını ve bu konuyla ilgili çalışmalarını sürdürdüğünü belirtmişti.

Microsoft firması yeni Windows 10 güncellemesi ile kullanıcıların sıkça başvurduğu bu eylemi, işletim sisteminin bir işlevi haline getirmiş oldu.

Bu içeriğimize tepkiniz ne oldu? Beğendiyseniz yorum yapıp paylaşmayı unutmayın!
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0