deneyap türkiye bilişim teknolojileri
Deneyap Türkiye Teknoloji Atölyeleri

  Geleceğin mühendis,yazılımcı,girişimci ve teknoloji liderlerini yetiştirecek Deneyap Türkiye Atölyeleri başlıyor.

Eğitimleri 3 yıl sürecek uygulama için eğitmen başvuruları 15 Martta sona erdi,öğrenci sınavı ise17 Mart 2019 tarihinde uygulandı.

Sınavda başarılı olan öğrenciler ilk 2 yıl tasarım ve üretim, robotik ve kodlama elektronik programlama,yazılım teknolojileri, siber güvenlik,enerji teknolojileri, havacılık ve uzay, nanoteknoloji ve yapay zeka gibi alanlarda dersler alacak.Bununla birlikte
çeşitli araştırma merkezlerine geziler gerçekleştirilecek.

Eğitimin üçüncü yılında ise öğrenciler, aldıkları eğitimlerin uygulamalarını yaparak öğrendiklerini projeye dönüştürecek.

robotik kodlama bilisimle deneyap
Robotik Kodlama

Uygulama 12 İlde Başlıyor

Deneyap Türkiye Teknoloji Atölyeleri’nin ilk etabı Adana,Ankara,Antalya,Edirne,Erzurum,Eskişehir,Hakkari,İzmir,Konya,Manisa,Muğla ve Trabzon olmak üzere 12 ilde açılıyor.

Ancak önümüzdeki dönemlerde diğer illerde de hızla yaygınlaştırılacak.Deneyap Türkiye Teknoloji Atölyeleri’nin 2020 yılına kadar 81 ilde çocuklar ve gençlerle buluşturulması planlanıyor.

bilisimle deneyap
Deneyap Atölyeleri

Deneyap Türkiye’bir parçası olmak,hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak ve sınavlarını takip etmek için deneyapturkiye.org sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Deneyap Türkiye web sitesine gitmek için Tıklayınız