Bilişim Teknolojilerinin Sosyal ve Kültürel Hayata Katkıları Etkinliği

Teknoloji ve internetin hızla gelişmesi ile bilgisayar, telefon, tablet ve televizyon gibi araçlar hayatımızın vazgeçilmez unsurları haline geldiler. Bu cihazların hayatımıza olumlu katkıları kadar olumsuz etkileri de vardır.

Sanayi, ekonomi, iletişim gibi alanlarda da olumlu etkileri olan bu teknolojilerin kullanımı her geçen gün hızla artmaktadır. Bu artış zamanla her birimizin beden ve ruh sağlığını olumsuz etkilemekte toplum ve kültür alanlarında da bazı riskler ortaya çıkarabilmektedir.

Bilişim teknolojilerinin kullanımıyla ortaya çıkan bu olumlu ve olumsuz etkileri Bilgi ve İletişim Teknolojilerinin Sosyal ve Kültürel Katkıları isimli yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Aşağıdaki etkinlikle bu konu ile ilgili bilgilerinizi pekiştirebilir ve yanlış bildiğiniz “doğruları” tespit edebilirsiniz.

Etkinliğe “Başlat” butonuna tıklayarak başlayıp ardından karşınıza gelen ifadeleri “Olumlu” ve “Olumsuz” kategorilerine sürükleyip bırakarak etkinliği tamamlayınız.

Etkinliği tamamlamak için 2 dk. süreniz vardır. Tamamladıktan sonra “cevapları gönder” butonuna tıklayarak yanıtlarınızı kontrol edebilirsiniz.

Bu içeriğimize tepkiniz ne oldu? Beğendiyseniz yorum yapıp paylaşmayı unutmayın!
+1
5
+1
1
+1
0
+1
0
+1
2
+1
7
+1
1