MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünü ile BM Eğitim, Bilim ve Kültür Kurumu UNESCO Türkiye Temsilciliği işbirliği ile hazırlanan “Herkes İçin Python Programlama Dili” e-kitabı ogretmen.meb.gov.tr sitesinde yayınlandı.

Kitap Hakkında

Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünün Temel Python Eğitimi kitabı, bu programlama dili hakkında tüm öğretmenlerimizin bilgi ve beceri sahibi olmalarına katkı sağlaması amacıyla hazırlanmıştır.

Bu kitap, öğretmenlerimizin değişen çağın gereklerine ayak uydurmaları, mesleki yeterliliklerinin güçlendirilmesi ve geliştirilmesini hedeflemektedir.

Kitap, 16 modülden oluşmaktadır. Bununla birlikte programlama dilinin indirme ve yükleme aşamalarından fonksiyonlarına, özelliklerinden modüler yapısına kadar pek çok konuda ayrıntılı bilgi içermektedir.

Kitapta yer alan konular sıralı bir şekilde verilmiş, konulardaki örnek kodlar da öğretmenlerimizin yararlanabilmeleri için çevrim içi ortamda sunulmuştur.

Python Programlama Dilinin Önemi

Son yılların en popüler programlama dilleri arasında yer alan; veri bilimi, veri analizi ve yapay zekâ ile ilgili gelişmiş kütüphaneleri olan Python Programlama Dili, bu alanlarda ilerlemek isteyenler için de eşsiz bir araçtır.

Geleceğin programlama dili olarak görülen bu programlama dili, açık kaynak kodlu olması, arkasındaki topluluk desteği, esnek ve modüler yapısı nedeniyle çok kullanışlıdır.

Bu özellikleriyle öğretmenlerimizin mesleki birçok konuda ihtiyaçlarını gidermeye ve donanımlarını geliştirmeye uygun bir programlama dilidir. (Alıntı: Doç. Dr. Adnan BOYACI (OYGM Genel Müdürü) – Temel Python Eğitimi Kitabı – Önsöz)

Kitap Kapağı

Python Eğitimi Kitap İçeriği

Kitap içerisinde bilgisayar programlarının nasıl çalıştığı ve doğal diller ile programlama dillerinin karşılaştırması gibi temel konularla birlikte, derleyici ve yorumlayıcı hakkında bilgiler verilip daha sonra programlama dilinin eğitimine geçilmiştir.

Kitap içerisinde yer alan konu başlıklarını aşağıdaki “İçindekiler” bölümünden inceleyebilir ve kitaba ulaşmak için sayfanın en altında yer alan bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Kitabı İndir

Herkes İçin Python Programlama Dili E-Kitabını indirip incelemek için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

E-Kitaba ulaşmak için lütfen TIKLAYINIZ

Bu içeriğimize tepkiniz ne oldu? Beğendiyseniz yorum yapıp paylaşmayı unutmayın!
+1
2
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
2
+1
0