Okullarda Ücretsiz Kullanabileceğiniz Zil Programları

Okul, dershane ve kurs merkezlerinde kullanabileceğiniz 2 adet ücretsiz okul zil programı ve nasıl kullanıldıklarını aşağıdan resimli olarak inceleyip ve programları indirebilirsiniz.

Sizlerin de ücretsiz olarak kullandığınız zil programları varsa iletişim bölümünden bildirip aşağıdaki listeye eklememizi sağlayabilirsiniz.

1- Supper Zill v1.6

Ücretsiz okul zil programı olan “Supper Zill” ‘in yeni sisteme uyarlanmış halidir. Hem tam gün hem de sabahçı-öğlenci 16 saatlik sisteme göre zil seslerinizi kolayca ayarlayabilirsiniz. Ayrıca hafta sonu DYK kursları için de zil ayarlamaları yapabilirsiniz.

Program tüm Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlarda çalışabilmektedir. Sorun yaşanmaması için rar dosyasının içerisindeki bazı yardımcı programların bilgisayarınızda kurulu olması gerekebilir. Programın kullanımının resimli anlatımını aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Program Özellikleri

1- Hemen Çal sekmesinden İstiklal Marşı, Saygı Duruşu ve Siren sesi gibi sesleri çalabilirsiniz.

2- Saatler sekmesinden 16 derse kadar teneffüs, öğretmen ve derse giriş ve çıkış saatlerini ayarlayabilirsiniz.

3- Melodiler sekmesinden ders giriş-çıkış ve öğretmen zili melodilerini seçip ses seviyelerini ayarlayabilirsiniz.

4- Programın melodileri dışında C: > Program Dosyaları > SüpperZill > Melodiler dizinine kendi melodilerinizi ekleyerek çalabilirsiniz.

5- Müzik Yayını sekmesinden teneffüslerde istediğiniz şarkıyı tüm okula dinletebilirsiniz. Bunun için “Yeni Şarkı Ekle” butonu yardımıyla ya da 4. adımdaki gibi programın Müzikler klasörüne şarkınızı eklemeniz gerekir.

6- Hafta Sonu sekmesinden ise DYK kurslarınız için zil sesi düzenlemelerinizi yapabilirsiniz.

Programı İndir

Programı indirmek için TIKLAYINIZ!

Kaynak:

https://www.egitimhane.com/supper-zill-1-6-yeni-surum-16-saatlik-d81641.html

2- Okul Zil Programı v5.5

Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Murat ALTINDAĞ’ın hazırladığı çok kullanışlı bir okul zil programıdır. Program ile 16 derse kadar ders giriş-çıkış ve öğretmen zillerini ayarlayabilirsiniz. Ayrıca özel günlerde İstiklal Marşı, 1.dk’lı ve 2.dk’lık saygı duruşu ve siren seslerini çalabilirsiniz.

Program Özellikleri

1- Programın “Menü” sekmesinden programın tüm ayarlamalarını yapabilirsiniz.

2- Menüde yer alan “Genel Ayarlar” sekmesinden ders giriş-çıkış ve öğretmen giriş melodilerini seçebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz teneffüste müzik yayını yapabilir ve programa açılışına şifre tanımlayabilirsiniz.

Sınırsız melodi ve müzik eklemek için exe dosyasının yer aldığı klasörde bulunan “sesler/” klasörüne ilgili mp3 dosyalarınızı eklemeniz gerekmektedir.

3- Yine yukarıdaki resimde yer alan “Windows açılışına ekle” kutucuğunu işaretleyerek programın bilgisayar açılışında otomatik başlamasını sağlayabilirsiniz.

Bilgisayar açıldığında Okul Zil Programı kendiliğinden açılacaktır. Menü – Genel Ayarlar penceresinde Windows açılışına ekle kutucuğunu seçip kaydet butonuna basmanız gerekiyor. Kaydetme işlemini yapmadan antivirüs sistemini geçici olarak devre dışı bırakmanız gerekmektedir. Sebebi kayıt defterine girdi yaptığından bazı antivirüs programları virüs gibi görebilmektedir.

4- “Ders Saatleri Ayarla” sekmesinden hafta içi ve hafta sonu için her güne 16 derslik saat ayarlaması yapabilirsiniz.

5- Melodi Ayarları sekmesinden her bir zamanlama ayarı için farklı melodi seçebilirsiniz.

6- Etkinlikler için geçici olarak zili devre dışı bırakabilme

7- Bilgisayarı kapatma saati ayarlayabilme

8- Şifreli giriş özelliği

Programı İndir

Programı indirmek için TIKLAYINIZ!

Alternatif Link

Kaynak:

https://www.bilgisayarbilisim.net/konular/okul-zil-program%C4%B1-v5-5-son-s%C3%BCr%C3%BCm.165705/

E-Okul Resim Küçültme Programı (Resimli Anlatım) başlıklı yazımızdan e-okul öğrenci resimleri nasıl eklenir ve nasıl boyutlandırılır gibi sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Bu içeriğimize tepkiniz ne oldu? Beğendiyseniz yorum yapıp paylaşmayı unutmayın!
+1
1
+1
1
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0