bilişim teknolojileri ve yazılım bilişimle e kitap

Yapay Zeka, günümüzde önemli bir yer tutmakta ancak bu konuda kitap bulmak bir hayli zor. Bilişimle.com sitesi olarak yenilikleri takip ediyor ve sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Yapay zeka ile birlikte bir çok alandaki e-kitap materyallerini web sitemizin “Kitaplar” menüsünden indirebilirsiniz.

Bu yazımızda, DOGM FEYZA projesi kapsamında hazırlanan Yapay Zeka Uygulamaları Öğretmen El Kitabını tanıttık. Kitabın yazarlığını, Dr. Murat Altun, Dr. Sultan Uçar Altun ve Emine Kutlu yapıyor. Bu vesileyle kitapta emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Kitabı indirmek için sayfanın en altında bulunan “Kitabı İndir” butonunu kullanabilirsiniz.

Geçtiğimiz yıllarda, MEB; yapay zekâ uygulamaları alanında eğitim vererek öğretmenlerin mesleki gelişimini desteklemeyi amaçlamıştı.

Bu bağlamda DOGM, yapay zekâ uzmanı yetiştirilmesi için pilot uygulama ile 20 okulda atölye kurmuştu. Ayrıca öğretim programları çerçevesinde kılavuz kitap ve eğitim materyalleri hazırlama sürecini başlatmıştı. 

Proje kapsamında yapay zekâ teknolojileri ile ilgili kılavuz kitap ve eğitim materyalleri hazırlanmaya devam etmektedir.

Geçtiğimiz günlerde bu konuda Yapay Zeka Uygulamaları Öğretmen El Kitabı yayınlandı. Kitaba aşağıdaki bağlantılardan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Yapay zekâ uygulamaları öğretmen el kitabına ( Din Öğretimi Genel Müdürlüğü sayfasından ulaşmak için tıklayınız.

Yapay Zeka Uygulamaları Öğretmen El Kitabını pdf formatında (e-kitap) indirmek için aşağıdaki “Kitabı İndir” butonuna tıklayınız.

Bu içeriğimize tepkiniz ne oldu? Beğendiyseniz yorum yapıp paylaşmayı unutmayın!
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0