En İyi 10 2D Animasyon Programı

Günümüzde internet kullanımının artması ile birlikte video içeriklere olan talep te eğitimden,reklam sektörüne,organizasyonlardan şirket toplantı ve konferanslarına kadar bir çok alanda arttı.

Hangi sektörde olursanız olun amacınız karşınızdakini etkilemekse videolarınızın dinamik ve eğlenceli olması sizleri amacınıza ulaştırmada büyük kolaylık sağlayacaktır.

Bu içeriğimizde sizlere eğlenceli ve dinamik içerikler oluşturabileceğiniz 2 boyutlu animasyon programlarından en iyi 10 tanesini paylaşacağız.Yalnız programlar iyiden kötüye veya kolaydan zora gibi bir sıralama ile sıralanmamıştır. En iyi 3D Animasyon programları için ise bizi takip ediniz.

1- Adobe Animate CC

adobe animate cc
Adobe Animate CC

Animasyon programları arasında en iyilerinden olan profesyonel olarak 2D Animasyon,flash oyun ve web içerikleri hazırlayabileceğiniz Adobe firmasına ait yazılımdır.Animate programı bir zamanların Flash Professional programının devamı ve yeni web içeriklerine uyarlanmış halidir. Flash bitti,flash öldü muhabbetinin hedefi bu program değil Flash Player’dir.

Adobe Animate

2- Toon Boom Harmony

Toon Boom Harmony
Toon Boom Harmony

Bir çok otorite tarafından en iyi 2D Animasyon programlarının başında gösterilmektedir.21 gün ücretsiz kullanım imkanı sunan yazılım ile etkileyici çizgi filmler de yapabilirsiniz.Kamera konumu,kamera değiştirme gibi özelliklerinin yanında ses ile dudak senkronizasyonunun otomatik olarak sağlanması programın artılarından bir tanesi.

Toon Boom Harmony

3- Synfig Studio

Synfig Studio
Synfig Studio

Açık kaynak kodlu ve üzcretsiz bir animasyon programı olan Synfig Studio ile vektörel çizimle ve bitmap resimler ile film kalitesinde animasyonlar oluşturabilirsiniz.Çok güçlü araçlar ve altyapıya sahip program sizi frame frame çizimden kurtarıyor ve tweening özellikleri ile iş yükünüzü azaltıyor.

Synfig Studio

4- OpenToonz

OpenToonz
OpenToonz

Tamamen ücretsiz açık kaynak kodlu 2D Animsyon programı olan OpenToonz ile resimler üzerinde stil değişikliği,ışık efektleri,gelişmiş renk ve çizim seçenekleri gibi özelliklerlerle kolay ve etkileyici animasyonlar oluşturabilirsiniz.

OpenToonz

5- Cartoon Animator (CrazyTalk)

CrazyTalk Animator
CrazyTalk Animator

Cartoon Animator yani bilinen adıyla Crazy Talk Animator animasyonlarınızı dudak ve mimik hareketleriniz kolayca ayarlayarak kendi sesinize veya dışarıdan ekleyeceğiniz bir konuşma sesine göre senkronize edebileceğiniz kullanımı kolay bir 2D Animasyon aracıdır.Eğer çizim yeteneğim yok diye üzülüyorsanız hazır karakterler ve vücut parçaları üzerinde kolayca eğlenceli ve hareketli animasyonlar oluşturabilirsiniz.

Cartoon Animator 4

6- Pencil2D Animation

Pencil 2D
Pencil 2D

Basit ve anlaşılır arayüzü ve kolay kullanımıyla animasyon yapımında yeni başlayanlar için tamamen ücretsiz bir 2D Animasyon programıdır.Karikatür tarzında çizimleri rahatlıkla yapabileceğiniz programın Windows,Mac ve Linux sürümleri de bulunuyor.

Pencil 2D Animation

7- Anime Studio (Moho)

Anime Studio (Moho)

Moho olarak ta adlandırılan 2D vektörel çizim ve animasyon programıdır.Bir animasyon programında olması gereken tüm özellikleri barınıdran yazılım aynı anda birden çok katmanla çalışma imkanı sunuyor.Program ;image layer özelliği, eklem hareketleri yapımındaki kolaylıklar ve serbest çizim araçlarıyla öne çıkıyor.Yazılım ayrıca katmanlı photoshop dosyalarını da desteklemektedir.

Moho Anime Studio

8- TupiTube Desk Open 2D Magic

TupiTube Desk Open 2D Magic
TupiTube Open 2D Magic

Çocuklar ve amatörlerin kolayca çizim ve 2 boyutlu animasyon yapmaları için hazırlanmış ücretsiz 2D Animasyon aracıdır.Windows,Mac ve Linux sürümleri vardır.

TupiTube Desk

9- Digicel FlipBook

Digicel FlipBook Animator
Digicel FlipBook

Kağıda çizdiğiniz karakterleri aynı görsellikte tablette de çizmenize olanak sağlayan,klasik ve kolay arayüzü ile harika flipbook ve çizgifilmler yapmanıza olanak sağlayan hızlı bir ücretsiz 2D Animasyon aracıdır.Eğer isterseniz kağıda çizdiğiniz karakterleri bir program yardımıyla da içeri aktarabilirsiniz. Program, frame özelliği ile önceki çizdiklerinizi de aynı ekranda görmenize olanak sağlıyor.

DigiCel FlipBook

10- Pivot Animator

Pivot Animator
Pivot Animator

Çöp adamları kullanarak kolay ve hızlı bir şekilde animasyonlar oluşturabileceğiniz ücretsiz 2D Animasyon aracıdır.Kurulumu basit ve Türkçe arayüze sahip program ile gif uzantılı hareketli resimler de oluşturabilirsiniz.Sınıfta öğrencilere eğlenceli içerikler hazırlamak isteyen ya da öğrencilere animasyon eğitimini temelden öğretmek isteyen öğretmenlerimiz için kullanımı ve öğrenimi kolay bir programdır.

Pivot Animator

Gözatmak İsteyebileceğiniz Benzer Programlar

1- CreaToon

2-Animation Paper

3-Stykz

4-StoryBoarder

5-EasyToon

6-Stickman Animation

Bu içeriğimize tepkiniz ne oldu? Beğendiyseniz yorum yapıp paylaşmayı unutmayın!
+1
10
+1
1
+1
1
+1
1
+1
1
+1
3
+1
0