Gizli Aygıt ve Sürücüyü Göstermek

Bilgisayarınızda takılı olan bir aygıta ait sürücünün durumunu görmek, bu aygıtın sürücüsünü güncellemek ya da yeni taktığınız bir donanıma ait sürücüyü yüklemek için aygıt yöneticisi penceresinden işlemler yapmanız gerekebilir.

Bazen bu aygıta ait dosyalardan ,işletim sisteminden ya da zararlı bir yazılımdan dolayı aygıt yöneticisindeki listede donanımın adı görünmeyebilir.

Böyle bir durumla karşılaştığınızda listede olmayan aygıtı görüntülemek aslında çok kolaydır.

Bu sorunun çözümü için yapmanız gereken ilk adım aygıt yöneticinizi açmak olacaktır. Bunun en kısa yolu masaüstünüzdeki “Bu Bilgisayar” simgesine sağ tıklayıp “Yönet” seçeneğini seçmektir. Bir başka yol ise masaüstü arama çubuğuna “Aygıt Yönetici” yazmaktır.

“Bu Bilgisayar” simgesinden “Yönet” seçeneğine tıkladığınızda “Aygıt Yöneticisi” ne sağ tıklayıp “Görünüm” seçeneğinden “Gizli aygıtları göster” seçeneğine tıkladığınızda listede görünmeyen donanım isimleri görünür hale gelecektir.

1.Yol

Eğer arama çubuğundan ya da denetim masasından direkt olarak aygıt yöneticisi penceresini açtıysanız bu pencere üzerinde yer alan “Görünüm” sekmesinden de aynı işlemleri yapabilirsiniz.

2.Yol
Bu içeriğimize tepkiniz ne oldu? Beğendiyseniz yorum yapıp paylaşmayı unutmayın!
+1
2
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0