auth sdk failed / error sdk init failed / sdk init failed-14 Hatası ve Çözümü

EBA canlı ders uygulamasına geçildiği andan itibaren bir çok kullanıcı canlı dersi başlatma anında ERROR: auth sdk failed ya da sdk init failed ya da sdk init failet-14 hata mesajı almaktadır.

Hata mesajları şu şekilde görünmektedir.

sdk init failed hata mesajı
sdk Hata Mesajları

Bu hataların 2 ana sebebi olabilir.Bilgisayarınızın hata verme sebeplerinden birincisi canlı dersi başlatmak için kullandığınız “Başlat” butonuna bir kaç defa üst üste tıklanması, ikinci sebep ise EBA canlı ders uygulamasını kurarken antivirüs programınızın açık olmasından dolayı bazı dosyaların eksik yüklenmesi.

Çözüm 1: Klavyenizde CTRL + ALT +DEL tuşlarına birlikte basın ve açılan görev yöneticisi penceresinden EBA Canlı Ders Uygulamalarının üzerine tıklayarak “Görevi Sonlandır” butonuna tıklayın. (Ya da bilgisayarınızı kapatıp tekrar açın.)

Çözüm 2: Yukarıdaki çözüm yolunu denediniz ve hata devam ediyorsa EBA canlı ders uygulaması kurulumu esnasında antivirüs ya da güvenlik duvarı kaynaklı bir sorun yaşamış olabilirsiniz.Bu nedenle programı bilgisayarınızdan tamamen kaldırdıktan sonra antivirüs yazılımınızı ve güvenlik duvarınızı devre dışı bırakıp tekrar kurmanız gerekmektedir.Bu işlemi yapmak için yardıma ihtiyacınız varsa buraya tıklayarak resimli anlatımımızı inceleyebilirsiniz.

Uygulamayı kaldırmak için öncelikle Denetim Masası‘ndaki Programlar bölümünden EBA Canlı Ders uygulamasını seçip kaldırmanız gerekiyor.

Ardından C: sürücüsü içerisindeki Program Files (x86) klasöründen EBA Canlı Ders klasörünü silmeyi unutmayınız.

Bu işlemleri yaptıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın ve antivirüs ile güvenlik duvarı devre dışı bırakma işlemlerini yapıp EBA Canlı Ders Uygulaması’nı yeniden kurunuz.

Bu içeriğimize tepkiniz ne oldu? Beğendiyseniz yorum yapıp paylaşmayı unutmayın!
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0