Windows 7 Kullanıcıları için EBA Canlı Ders Kurulum Ayarları

EBA Canlı Ders Uygulamasını sağlıklı bir şekilde kullanmak istiyorsanız bilgisayarınızın en az Windows 8 ve üstü bir işletim sistemine sahip olması gerekmektedir.

Eğer EBA Canlı ders uygulamasını Windows 7 işletim sistemine sahip bir bilgisayara kurmak istiyorsanız bir çok hata ile karşılaşabilirsiniz.Bu hatalar ile ilgili sitemizde çözüm yolları mevcut.Ancak hata almak istemiyorsanız kurulumdan önce bir kaç önemli ayarlama yapmanız gerekmektedir.Aşağıdaki adımları izleyerek ayarlamanızı yapabilirsiniz.

Adım 1

İlk olarak Windows Update bölümünden son güncelleştirmelerin yüklü olduğundan emin olmalısınız.Eğer birikmiş güncellemeleriniz varsa tamamlayınız.Eğer güncelleme sırasında bir sorun yaşarsanız buraya tıklayarak indirdiğiniz Microsoft Kolay Düzeltme dosyasını bilgisayarınıza kurup tekrar deneyiniz.

Eğer güncelleme sorununuz devam ediyorsa sistem özelliklerinize göre 32 bit ya da 64 bit için olan aşağıdaki windows sistem dosyalarını indirip kurunuz.

32 bit indirme linki -> https://aka.ms/vs/16/release/vc_redist.x86.exe

Bilgisayarınız 64 bit ise aşağıdaki linke tıklayınız.

64 bit indirme linki -> İndirmek için tıklayınız

Adım 2

Eğer varsa antivirüs programınızı ve güvenlik duvarınızı devre dışı bırakınız.Çünkü bu yazılımlar EBA Canlı Ders Uygulamanızın bazı dosyalarını eksik yüklemenize neden oluyor ya da internet erişiminizi kısıtlıyor olabilir. Devre dışı bırakma işlemi için yardıma ihtiyacınız varsa buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Güvenlik duvarını kapattığınız hâlde sorun yaşamaya devam ediyorsanız, aşağıdaki adımları uygulamalısınız.

1- Windows + R” tuşlarına birlikte basarak ya da başlat menüsü arama çubuğuna “Çalıştır” yazarak Çalıştır ekranını açınız.

2- Açılan ekrandaki satıra “inetcpl.cpl” yazınız ve ardından “Tamam” butonuna tıklayınız.

Çalıştır ekranına inetcpl.cpl yazınız ve Tamam’a tıklayınız.

3- Açılan pencerede “Gelişmiş” sekmesine tıklayınız ve listedeki “TLS 1.0 Kullan”, “TLS 1.1 Kullan” ve “TLS 1.2 Kullan” kutucuklarını işaretleyiniz.

4- Ardından “Tamam” butonuna tıklayınız.

Resimde belirtilen kutucukları işaretleyiniz ve Tamam’a tıklayınız.

Hepsi bu kadar. Artık EBA Canlı Ders Uygulaması’nı Windows 7 işletim sistemine sahip bilgisayarınıza kurabilirsiniz.

NOT: Bu işlemleri yaptıktan sonra daha önceden EBA Canlı Ders Uygulamasını kurmuşsanız denetim masasından kaldırıp uygulamayı yeniden kurmanız gerekmektedir.

Bu içeriğimize tepkiniz ne oldu? Beğendiyseniz yorum yapıp paylaşmayı unutmayın!
+1
1
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0