EBA Canlı Ders Sistem Hatası “.dll Hatası” ve Çözümü

Eğer EBA Canlı sınıf özelliğini kullanacağınız esnada bilgisayarınızda MSVCP140.dll bulunamadı ya da api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll bulunamadı veya sdk.dll bulunamadı ve Vcruntime140.dll bulunamadı gibi hatalar alıyorsanız sebebi işletim sisteminizin Windows 7 olması ya da işletim sisteminizin güncel olmaması olabilir.

Hata çözümlerine geçmeden önce eğer işletim sisteminiz Windows 7 ve herhangi bir güncelleme ve ayar yapmadıysanız bu yazımızdaki ayarları yapmanız yararınıza olacaktır. >> Windows 7 için EBA Canlı Ders Kurulum Ayarları )

Karşılaşabileceğiniz dll Hataları ve Çözümleri

Çözüm 1: İşletim sisteminizin güncellemelerini Windows Update‘ten kontrol edin. Eğer birikmiş güncellemeleriniz varsa tümünü güncellediğinizden emin olun.

Çözüm 2: Eğer sorun halen devam ediyorsa Microsoft’un bu tür durumlar için önerdiği dosyayı aşağıdaki linke tıklayarak indirin ve bilgisayarınıza kurun. (Dosyayı kurmak için bilgisayarınızda yönetici rolünde olmanız gerekmektedir.)

32 bit indirme linki -> https://aka.ms/vs/16/release/vc_redist.x86.exe

Bilgisayarınız 64 bit ise aşağıdaki linke tıklayınız.

64 bit indirme linki -> İndirmek için tıklayınız

Çözüm 3: Yukarıdaki iki seçenek sorunu çözmediyse hata veren dll dosyasını aşağıdaki linklerden direkt olarak indirin ve bilgisayarınızdaki C: / Windows / System32 klasörüne kaydedin. Bu işlemin resimli anlatımına buradan ulaşabilirsiniz. >> dll Dosyası Nereye Atılır ve Nasıl Yüklenir?

sdk.dll dosyasını indirmek için tıklayınız.

MSVCP140.dll dosyasını indirmek için tıklayınız.

Msvcp140.dll hatası için alternatif link için tıklayınız

api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll dosyasını indirmek için tıklayınız.

Vcruntime140.dll dosyasını indirmek için tıklayınız

Eğer farklı bir dll dosyası hatası alıyorsanız google üzerinden dosya ismini .dll uzantısı ile arattığınızda indirme linklerine ulaşabilirsiniz.

Çözüm 4: Eğer sorununuz yine çözülmediyse muhtemelen kurulum esnasında antivirüs programınızı ve güvenlik duvarını kapatmamış olabilirsiniz.

Canlı ders uygulamasını bilgisayarınızdan tamamen kaldırıp antivirüs ve güvenlik duvarını kapatıp tekrar kurmayı deneyiniz.Bu işlemi nasıl yapacağınızı resimli olarak buradan inceleyebilirsiniz. >>> EBA Canlı Ders Uygulaması Kurulum Hatası ve Çözümü

Bu hatalar yanlızca EBA Canlı Ders Uygulaması için değil bilgisayarınıza indirip kurmaya çalıştığınız tüm program ve oyunlarda karşınıza gelebilir. Örneğin Msvcp140.dll hatası pubg lite yada pubg mobile için de alabilir ve aynı çözüm yollarını deneyebilirsiniz.

Güncel En İyi 10 Ücretsiz Antivirüs Programı hangileri artıları eksileri neler bu yazımızda…Yazımızı okumak için lütfen tıklayınız.

Bu içeriğimize tepkiniz ne oldu? Beğendiyseniz yorum yapıp paylaşmayı unutmayın!
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0