Millî Eğitim Bakanlığı, çocuklar ve gençleri bilim dünyasına ait birçok soruyla keşfe davet ediyor. “Yapay zekâ düşünebilir mi? Zamanda yolculuk mümkün mü? Sesleri görebilir miyiz?” gibi 50 farklı soruya yanıt veren ve konularla ilgili bilgi derinleştirici deneyler sunan “Bilim Kâşifleri”,  e-kitabı olarak meb.gov.tr adresimizdeki “Evde Eğitim Paketi” bölümünde yer alıyor.

Çocukların merak duygusundan beslenen “Bilim Kâşifleri” adlı e-kitap çalışması, çocukların yeni sorularla yeni bilgilere ulaşmalarına rehberlik ediyor. 

“Her yeni içerik, yeni bir soruyla başlar ve seni yeni bir keşfe sürükler.” ifadelerine yer verilen kitapta 50 farklı içerik yer alıyor. “Yapay zekâ düşünebilir mi? Zamanda yolculuk mümkün mü? Göçmen Kuşlar Yolunu Nasıl Bulur?” gibi 50 sorunun yer aldığı yayında öğrencilerden önce yanıtı kendi kafasında araması, ardından cevabı okuyup yeni sorular sorması isteniyor. “Ne kadar çok denersen o kadar büyük kâşif olursun.” denilerek öğrendiklerini denemek ve yapmak isteyenler için deneylere yer veriliyor.   

Kitabın girişinde bilim kâşifine hitaben yazılan yazıda “Bizim verdiğimiz cevaplar aklına yatmazsa daha çok araştır. Kitaplara bak, interneti kullan, yakınlarına sor.” deniliyor.

114 sayfadan oluşan keşif yolculuğuna meb.gov.tr adresindeki “Evde Eğitim Paketi” bölümünden ulaşılabiliyor.

Kitaba ulaşmak için TIKLAYINIZ

Diğer “Evde Eğitim Paketi” içeriklerine ulaşmak için TIKLAYINIZ

Sitemizde yer alan benzer içerikteki e-kitaplara ulaşmak için TIKLAYINIZ

Bu içeriğimize tepkiniz ne oldu? Beğendiyseniz yorum yapıp paylaşmayı unutmayın!
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0