Hatanın Sebebi ve Çözüm Yolları Nelerdir?

Öğretmenlerimizin EBA canlı sınıf Uygulaması ile okul idaresinin oluşturduğu canlı derse bağlanmaya çalıştıklarında aldıkları sık hatalardan birisi de “Meeting Registration Pending Approval” ya da Türkçesi “Toplantı Kaydı Onay Bekliyor” hatasıdır.

Meeting Registration Pending Approval” ya da “Toplantı Kaydı Onay Bekliyor” Hatası

Aynı hatayı uzaktan eğitim veya video konferans için kullanılan programlardan birisi olan ZOOM Cloud Meetings kullanıcılarının da alıyor olması muhtemel çünkü EBA canlı ders modülü, altyapı olarak zoom kullanıyor.

Püf Noktası: EBA Canlı ders bağlantısı sırasında aldığınız bir çok hatanın çözümü için Google da arama yaparken “EBA Canlı ders … hatası” değil de “zoom … hatası” şeklinde arama yaptığınızda daha geniş bir çözüm seçeneğine ulaşabilirsiniz.

Meeting Registration Pending Approval (Toplantı Kaydı Onay Bekliyor) hatasının alınma sebebi zoom kaydının atlanarak öğretmen bilgilerinin EBA sistemine gönderilemiyor olmasıdır.

Çözüm Yolu: Web tarayıcınızı kapatın ve açtıktan sonra EBA’ya tekrar giriş yapın.Eğer sorununuz devam ediyorsa EBA’ya farklı web tarayıcılardan (Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera Browser, Safari Browser…vb) tekrar giriş yapın.

Web tarayıcılar ve arama motorları ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Bu içeriğimize tepkiniz ne oldu? Beğendiyseniz yorum yapıp paylaşmayı unutmayın!
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0