Çözüm Önerisi
LastErrorType_Auth 10429 Hatası Sebepleri

Hata Sebepleri

EBA Canlı derse bağlanmaya çalıştığınızda eğer LastErrorType_Auth ya da Error Code: 10429 hatası alıyorsanız bunun genel olarak üç sebebi olabilir.

1.Sebep: EBA Canlı ders uygulamasını bir kaç defa üst üste açmaya çalışmak. (Bunu yaptığınızda arka planda açılan uygulamalar hataya neden olabilir.)

2.Sebep: Kurulum esnasında sorun yaşanması ya da önerilen ayarların yapılmaması. (Önerilen ayarları buradan ve buradan inceleyebilirsiniz)

3.Sebep: Web tarayıcınızda (Google Chrome,Mozilla Firefox vb.) programın çalışmasını engelleyen eklentiler olabilir.

LastErrorType-Auth-Error-Code-10429 hatasi-cozumu-eba
LastErrorType_Auth Error Code: 10429 Hatası Çözümleri Nelerdir?

Hata Çözümleri

Yukarıda olası sebeplerini belirttiğimiz LastErrorType_Auth Error Code: 10429 hatasını aşağıdaki çözüm yollarını deneyerek kaldırabilirsiniz.

Çözüm Yolu 1: Klavyenizde Ctrl +Alt +Del tuşlarını kullanarak Görev Yöneticisi ekranını açınız ve listede gördüğünüz tüm EBA Canlı Ders Uygulamalarını kaldırın. Ardından bilgisayarınızı yeniden başlatıp tekrar canlı derse bağlanmayı deneyin.

Çözüm Yolu 2: Antivirüs programınızı ve güvenlik duvarınıı devre dışı bırakarak tekrar kurulum yapın. (Buraya tıklayarak nasıl yapacağınız konusunda yardım alabilirsiniz)

Çözüm Yolu 3: Tarayıcınızda bulunan eklentileri devre dışı bırakıp tekrar bağlanmayı deneyin. Özellikler Internet Download Manager ve Ad Blocker gibi eklentiler canlı sınıf uygulamasının çalışmasına engel olabiliyor.