Incorrect Meeting Password ve Enter Meeting Password Hatası Sebep ve Çözümleri

EBA Canlı Ders Uygulaması ve Zoom kullanıcılarının en çok karşılaştığı ve sitemize mail yoluyla gelen hatalardan birisi de “Incorrect Meeting Password”, “Enter Meeting Password” ve “Please Enter Your Meeting Password” ya da passcode hatalarını kapsayan şifre hatası. Peki bu hata nedir, sebepleri ve çözüm yolları nelerdir?

Aldığınız hatanın görselleri aşağıdaki resimdeki gibiyse sebep ve çözüm yollarını inceleyebilirsiniz.

Hata Görselleri

Hatanın Sebepleri

Bu hatanın ortaya çıkmasının sebeplerinden biri EBA’nın canlı ders uygulama alt yapısı için Zoom yazılımını kullanması ve bazı çakışmaların meydana gelmesi.

Bu çakışmanın nedeni de daha önce telefon,tablet ya da bilgisayarınıza zoom programını yüklemiş olmanız ya da EBA Canlı Ders uygulamasını bir kaç kez üst üste açmaya çalışmanız olabilir.

Diğer bir sebep ise hatanın yoğunluk kaynaklı olması. Eğer aldığınız hata yoğunluk kaynaklı ise sizin yapabileceğiniz çok fazla bir seçenek yok.Bir süre bekleyip bilgisayarınızı yeniden başlatın ve sisteme tekrar giriş yapmayı deneyin.

Şimdi gelelim çakışma nedenli alınan hatanın çözüm yollarına.

Hata Çözüm Yolları

Çözüm Yolu 1: Eğer EBA Canlı Ders Uygulamanızı üst üste başlatmayı denediyseniz.Bilgisayar ya da telefonunuzdan açık olan EBA Canlı Ders Uygulamasını kapatın.Ardından cihazınızı yeniden başlatıp tekrar giriş yapın. (Bilgisayar için CTRL+ALT+DEL tuşlarına birlikte basarak açılan görev yöneticisinden açık olan EBA Canlı Ders Uygulamalırını seçip “Görevi Sonlandır” butonu ile kapatabilirsiniz.)

Çözüm Yolu 2: Zoom canlı ders linkindeki “pwd=” den sonrasını kopyalayın ve şifre bölümüne yapıştırın. Join butonuna tıkladığınızda sizden yine şifre girmenizi isteyecektir. Bu sefer yine kopyaladığınız link parçasını da asıl şifrenizi de yazabilirsiniz.

Ardından “Join Meeting” butonuna tıklıyoruz ve dersimize bağlanıyoruz.

Çözüm Yolu 3: EBA Canlı Ders uygulamasına geçilmeden önce Zoom programını cihazınıza yüklediyseniz ve halen cihazınızda bu uygulama duruyorsa EBA Canlı Ders uygulamanız da bir Zoom programı olduğu için çakışmaya neden olma ihtimali yüksek. Bu nedenle cihazınızdan Zoom programını tamamen kaldırmanız gerekmektedir. (Bilgisayarlar için kaldırma işlemini Denetim Masasındaki Program Ekle/Kaldır menüsünden yapmanız gerekmektedir.

Ancak hatayı harici canlı ders oluşturduktan sonra alıyorsanız.Harici canlı dersinzi zoom üzerinden yapacağınız için tamamen kaldırdıktan sonra tekrar yüklemeniz gerekmektedir.

Bu içeriğimize tepkiniz ne oldu? Beğendiyseniz yorum yapıp paylaşmayı unutmayın!
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0