En İyi 10 Gif Yapma Sitesi

En iyi Gif yapma sitelerine değinmeden önce dilerseniz son zamanlarda bir çok sosyal paylaşım sitesinde mesajlaşma uygulamasında popüler olan ve duygularımızı,düşüncelerimizi,o an ne yaptığımızı tek bir görüntüyle karşı tarafa ilettiğimiz Gif’in ne anlama geldiğine ve ne işe yaradığına bakalım.

Gif Nedir?

GİF kelimesi İngilizce’de Grafik Değiştirme Biçimi anlamına gelen Graphics Interchange Format’ın kısaltmasıdır.Hareketli resim de diyebileceğimiz gif formatı birden fazla görüntünün birleşmesiyle oluşur.Bir gif dosyası 256 farklı renk seçeneğiyle destek sunmaktadır.

Gif Nasıl Hazırlanır?

Gif Hazırlamak için bilgisayar veya telefonlarınıza indirip kullanabileceğiniz bir çok uygulama seçeneği bulunmakta ancak biz size indirip yükleme işlemi yapmadan online olarak kolayca kullanabileceğiniz en popüler 10 Gif yapma sitesini tanıtacağız.Peki nedir bu 10 site ?

1- Giphy

giphy.com

En popüler gif oluşturma sitelerinin başında GIPHY sitesi bulunuyor.Giphy ile bilgisayarınızdaki resim ve videoları kullanarak gif oluşturabileceğiniz gibi YouTube‘u da kaynak olarak kullanabilirsiniz.Aşağıdaki linkten siteye ulaşabilirsiniz.

Giphy.com

2- Make A Gif

Makeagif.com

Web kameranızı kullanarak ta gif oluşturabilme imkanı sunan site en uzun video süresi sunan sitelerin başında yer alıyor.Siteye gitmek için aşağıdaki linke tıklayınız.

makeagif.com

3- Ezgif

ezgif.com

Resim veya videolarınızı kırpma ve bazı efektleri de uygulama imkanı sunan kullanımı gayet kolay bir gif hazırlama sitesi.Siteye gitmek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

ezgif.com

4- İmgflip

İmgflip.com

Youtube,vimeo gibi popüler video siteleri ya da başka bir sitede denk geldiğiniz bir gif’in url sini kullanarak keyifli gifler oluşturabileceğiniz kullanışlı bir site. Ziyaret etmek için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

imgflip.com

5- Gifpal

gifpal.com

Kolay bir arayüze sahip bu site ile web kameranızı da kullanarak gifler oluşturabilirsiniz.Ayrıca site giflerinize çerçeve ve efekt ekleme imkanı da sunuyor.Siteyi görmek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

gifpal.com

6- Kizoa

kizoa.com

Üç adımda Facebook, Tumblr ,Twitter gibi sosyal medya hesaplarınız ve bloglarınız için uyumlu gifler hazırlayabileceğiniz bir site olan kizoa, slayt gösterilerinizi de gif yapmanıza imkan tanıyor. Siteye gitmek için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

kizoa.com

7- Picasion

picasion.com

Kendi resimlerinizi kullanabileceğiniz gibi dilerseniz Flickr, Picasa web gibi sitelerden de faydalanıp kolay bir şekilde gif hazırlayabileceğiniz bir site. Ziyaret etmek için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

picasion.com

8- Gif Maker.me

gifmaker.me

Kolay bir şekilde gif oluşturabileceğiniz çevrimiçi site olan Gifmaker.me kullanıcılarına üye olmadan müzikli kısa videolar ve gifler hazırlama imkanı sunuyor.Ayrıca site ile farklı video ve gif sitelerini kaynak gösterebilir ve slayt gösterilerinizden gifler hazırlayabilirsiniz.

gifmaker.me

9-Kapwing

kawing.com

Kapwing’in anlaşılır arayüzü sayesinde online olarak gif ve video hazırlayabilir.Bu video ve gif animasyonunuzda kırpma ve kesme işlemlerinizi yapabilirsiniz.Ayrıca oluşturduğunuz dosyaları bir çok platformda kullanabilirsiniz.

kapwing.com

10- Gifmaker.org

gifmaker.org

Çevrimiçi olarak Jpg,Png,Gif,Psd ve Bmp uzantılı dosyalarınızı kolayca gif veya video formatına dönüştürebileceğiniz bir site.

gifmaker.org

Bonus

1- VidGiffy

VidGiffy

NewYork Fashion Week’te de kullanılmış bir Windows uygulamasıdır.Uygulama için aşağıdaki linke tıklayınız.

VidGiffy

2-GIF Brewery by Gfycat

gfycat.com

Bir App Store uygulaması olan GIF Brewery ile her hangi bir videoyu gif’e dönüştürebileceğiniz gibi bazı efekt ve yazı ekleme gibi imkanları da barındıran bir uygulama.

gif brevery

2 Boyutlu animasyon oluşturabileceğiniz en iyi 10 programı görmek için TIKLAYINIZ

Bu içeriğimize tepkiniz ne oldu? Beğendiyseniz yorum yapıp paylaşmayı unutmayın!
+1
6
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0